Qrcode


قابلیت QRcode

QRCODE چیست؟

مخفف عبارت «کدهای واکنش سریع» یا (Quick Response Code) است که به صورت مربعی شکل بوده و نخستین بار توسط محققی ژاپنی ابداع شد. برخلاف بارکدهای استاندارد UPC که از خطوط عمودی و اعداد تشکیل شده‌اند، یک کد QR نه تنها حاوی اطلاعات بسیار بیشتری است، بلکه می‌توان به سرعت به اطلاعات گسترده‌ای که در آن وجود دارد، دسترسی پیدا کرد.

کدهای QR تنها توسط ماشین قابل رمزگشایی هستند – یعنی چنین کدهایی برای رایانه‌ها قابل درک‌تر از این متنی است که در حال خواندنش هستید! کدهای QR مصارف گسترده‌ای دارند و از رهگیری محصولات گوناگون گرفته تا شناسایی آیتم‌های مختلف را شامل می‌شود. اما هدف اولیه از ساخت چنین کدی، کارکردشان به عنوان نسل جدیدی از بارکدهای UPC بوده است.

قابلیت  QRcode  در پکس

قابلیت QR این امکان را به پزشک و بیمار می دهد که بتوانند در کنار گزارش تصاویر بیمار که دارای یک کد قابل اسکن می باشد و توسط مرکز رادیولوژی در یک برگه پرینت شده است، به راحتی به صورت آنلاین، به همه تصاویر تشخیصی بیمار، روی هر نوع Device ی که دوربین داشته باشد (مانند گوشی و تبلت) دسترسی داشته باشد.

پزشکان نیاز دارند آنلاین و در کمترین زمان به صورت اتوماتیک، تمامی تصاویر بیمار بارکد شده را ببینند و بر مبنای تمامی تصاویر، روند تشخیص را طی کند.

قابلیت QRcode

‫نحوه استفاده از قابلیت QRcode 

‫نحوه استفاده از قابلیت QRcode به این صورت است که پزشکان به راحتی با داشتن اپلیکیشن QRcode Reader بر روی device خود، می توانند به همه تصاویر تشخیصی همان بیمار و قابلیت های window level ها و ابزارهای اندازه گیری در محیط وب، دسترسی داشته باشند.

با افزایش سرعت در پروسه تشخیص، بیماران به راحتی می توانند روند درمان پزشکی را طی کنند.

در مقالات بعدی همراه ما باشید تا با قابلیت های دیگر پلتفرم مارکوپکس بیشتر آشنا شوید.

مجله مارکوپکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.