گواهی نامه ها و مجوزها

گواهی نامه ها و مجوزهای مارکو پکس

گواهی ارزیابی امنیتی افتا

“اطلاعات مهمترین سرمایه سازمان‌ها است”

نگهداری این دارایی‌های دیجیتال (اطلاعات) که توسط نیروهای متخصص پدید می‌آیند، بسیار مهم است، حتی با وجود اینکه دسترسی به اطلاعات و داده‌ها با گذشت زمان کاهش می‌یابد، اما همچنان اعتبار و ارزش اطلاعات حفظ می‌شود. در حوزه سلامت نیز تصویربرداری پزشکی، که مهمترین ابزار در پزشکی مدرن است، بخش عظیمی از داده‌های پزشکی را با ضریب رشد بسیار بالایی در گذر زمان، تشکیل داده است.

این اطلاعات پزشکی  نیازمند سیاست‌های امنیتی و نگهداری متمایزتری نسبت به داده‌های معمولی نیز هستند و نگاه تخصصی‌تری را با توجه به مباحث روز تکنولوژی در زمینه صنعت پزشکی نیاز دارند. تامین امنیت این زیرساخت‌های اطلاعاتی از مهمترین اولیت‌های کاری مارکوپکس بوده است و به همین جهت سازمان فناوری اطلاعات ایران پس از بررسی دقیق نرم افزار و زیرساخت‌های ارائه شده توسط این شرکت، گواهی فعالیت امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات (افتا) را برای محصولات مارکوپکس صادر کرده است.

در آزمایشگاه سازمان فناوری اطلاعات ایران، محصولات مارکوپکس انطباق ۱۰۰ درصد با تمام آزمون‌های SFRs و تمام الزامات عملکردی – امنیتی SFRs در تمامی سطوح را داشته و همچنین انطباق ۱۰۰ درصد با تمام آزمون‌های انجام شده در حوزه SAR و ASVS در کارنامه تست امنیتی لحاظ شده است. در تست‌های نفوذ انجام شده، هیچگونه آسیب پذیری در محصولات مارکوپکس مشاهده نشده است.

لینک سایت مرجع : سایت رسمی گواهی ارزیابی امنیتی افتا

معاونت امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات (افتا)

 

گواهی سپاس پرونده الکترونیکی سلامت

سامانه پرونده الکترونیکی سلامت ایران (سپاس )، به منظور یکپارچه‌سازی اطلاعات سلامت شهروندان در سطح كشور توسط مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت تعريف شده است.

مرکز فناوری اطلاعات وزارت بهداشت با بررسی دقیق محصولات مارکوپکس و انجام تست‌های گوناگون، توانمندی سرویس‌های ارائه شده توسط این شرکت در فراهم سازی ساختار تبادل اطلاعات، به ویژه تصاویر پزشکی، در سامانه پرونده الکترونیکی سلامت ایران را تایید و گواهی سپاس را به محصولات مارکوپکس اعطاء کرده است.

این ارزیابی شامل ساختار تبادل اطلاعات و بررسی عملکردی و امنیتی محصولات نرم افزاری ارائه شده توسط شرکت مارکوپکس در چارچوب استانداردهای مرکز فناوری اطلاعات وزارت بهداشت است.

لینک سایت مرجع : سایت رسمی گواهی سپاس پرونده الکترونیکی سلامت

گواهی سپاس پرونده الکترونیکی سلامت

گواهی رتبه بندی و احراز صلاحیت شرکت‌های انفورماتیکی

رتبه بندی شرکتهای انفورماتیک در واقع یک تقسیم ‌بندی کمی و کیفی در عرصه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور می باشد که در احراز صلاحیت شرکت‌ها برای تمامی پروژه‌های کامپیوتری از طریق شورای عالی انفورماتیک کشور یا معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور برای شرکت های انفورماتیکی صادر می گردد.رتبه بندی انفورماتیک به صورت ۱ تا ۷ بوده که در آن رتبه ۷ پایین ترین و رتبه ۱ بالاترین درجه را دارد.گواهی رتبه بندی انفورماتیک به مدت یک سال اعتبار دارد و پس از آن با ارائه اظهارنامه مالیاتی جدید، شرکت ها می توانند امتیاز بیشتری کسب کرده و رتبه بالاتری اخذ نمایند.

گواهی رتبه بندی و احراز صلاحیت شرکت های انفورماتیکی

گواهی نامه ایزو (ISO-13485)

استاندارد مدیریت تجهیزات پزشکی ISO 13485 بمنظور کمک به سازمان ها در طراحی، توسعه، نصب و راه اندازی محصول و ارائه خدمات در زمینه تجهیزات پزشکی طراحی و تدوین شده و حاوی الزاماتی است که سازمان ها را در طراحی، توسعه و تدارک خدمات مربوطه راهنمایی می کند. در واقع این استاندارد الزامات استاندارد ایزو 9001 را تکمیل می کند.

لینک سایت مرجع : سایت رسمی ایزو سیستم

گواهی نامه ایزو (ISO)

گواهی نامه تایید فنی نرم افزار

گواهی تائیدیه فنی نرم‌افزار، سندی است که بر اساس قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم افزارهای رایانه‌ای هم اکنون توسط سازمان فنآوری اطلاعات ایران صادر می‌گردد.

لینک سایت مرجع : سایت رسمی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

گواهی نامه تاییده فنی نرم افزار

گواهی دانش بنیان

به موجب آیین نامه تشخیص شرکت ها و موسسات دانش بنیان ،شرکت های دانش بنیان ،موسسات خصوصی یا تعاونی هستند که به منظور افزایش علم و ثروت ، توسعه اقتصادی بر پایه دانش و تحقق اهداف علمی و اقتصادی در راستای گسترش اختراع و نوآوری و در نهایت تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه ( شامل طراحی و تولید کالا و خدمات ) در حوزه فناوری های برتر و با ارزش افزوده فراوان ( به ویژه در تولید نرم افزارهای مربوط ) تشکیل می شود.

لینک سایت مرجع : سایت رسمی دانش بنیان

گواهی دانش بنیان

مجوز فعالیت نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران

کلیه شرکت‌هایی که برای انجام فعالیت‌های مشاوره، نظارت، طراحی، تولید، نصب و راه‌اندازی، توسعه، پشتیبانی و آموزش سیستم‌های نرم‌افزار، سخت‌افزار، شبکه‌های اطلاع‌رسانی و نظایر آن تشکیل می‌شوند، موظفند پس از ثبت شرکت مطابق قانون تجارت و قبل از شروع فعالیت به نظام صنفی استان خود مراجعه و مجوز فعالیت دریافت دارند.

لینک سایت مرجع : سایت رسمی نظام صنفی رایانه ای استان تهران

مجوز نظام صنفی رایانه ای

 

تست فنی نرم‌افزار IEC62304

تست نرم‌افزار فرآیند اجرای یک برنامه کاربردی با هدف پیدا کردن اشکالات و متعاقبا بهبود کیفیت آن است. تست نرم‌افزار به عنوان يك فرايند كليدی در تضمين كيفيت سيستم‌های نرم افزاری ايفاء نقش مي‌كند. در حال حاضر تست به عنوان يك صنعت در حوزه نرم‌افزار محسوب مي‌شود.

تست فنی نرم افزار IEC62304

پروانه ساخت وسیله پزشکی

اداره کل تجهیزات پزشکی با توجه به ارتباط مستقیم پیشگیری، تشخیص، درمان و پایش بیماری ها با تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی و نقش آن در سلامت و حفظ جان بيماران و كاربران و به منظور صيانت از جان و مال بیمار، وظیفه نظارت بر تولید، عرضه، مصرف و کاربری تجهیزات و ملزومات پزشكي با كيفيت، ايمن، سالم، اصیل، اثربخش، در دسترس و با قیمت مناسب به جامعه هدف را بر عهده دارد.

سایت مرجع : اداره کل تجهیزات پزشکی

پروانه ساخت وسیله پزشکی