_

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی

دانشکده دندانپزشکی یکی از واحدهای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است که در شمال غربی شهر تهران و در محوطه دانشگاه شهید بهشتی واقع گردیده است. این دانشکده در سال ۱۳۴۴ باتعداد ۱۲۰ دانشجو، اولین دوره آموزشی خود را شروع نموده است.

آموزش در سال های اولیه این دانشکده به صورت سالی ولی در حال حاضر به صورت ترمی انجام می گیرد. بخش های این دانشکده شامل بیماری های دهان و تشخیص و رادیولوژی، پاتولوژی، جراحی، پروتز متحرک، ترمیمی، کراون بریچ، پریودنتولوژی، دندان پزشکی اطفال و ارتدنسی و درمان ریشه(اندو) بود و تحت نظر ۱۰ گروه آموزشی قرار داشت. در سال ۱۳۴۶ آموزشگاه تربیت تکنسین های پروتز دندانی در این دانشکده تأسیس یافت. در سال ۱۳۴۶ آموزشگاه تربیت تکنسین های پروتز دندانی در این دانشکده تأسیس یافت.

ساختمان این دانشکده در حال حاضر در محوطه دانشگاه شهید بهشتی جنب دهکدۀ اوین در شمال غربی شهر تهران واقع است و با زیر بنای ۷۸۷۱ متر مربع و دارای ۱۱ گروه آموزشی شامل، آسیب شناسی دهان و فک و صورت، ارتودانتیکس، دندانپزشکی کودکان، پریودانتیکس، پروتزهای دندانی، دندانپزشکی ترمیمی، جراحی دهان و فک وصورت، اندودانتیکس، بیماریهای دهان و فک و صورت ، رادیولوژی دهان و فک و صورت و مواد دندانی با تعداد ۲۵۲یونیت دندانپزشکی به علاوه بخش سلامت دهان و دندانپزشکی اجتماعی ، آموزشکده پروتز و فلوشیپ اطفال می باشد. تعداد دانشجویان در مقاطع کارشناسی پروتز های دندانی، کاردانی پروتزهای دندانی، دکترای حرفه ای دندانپزشکی ( اعم از تکمیلی ، آموزش رایگان و پردیس خود گردان ) و تخصصی، PhD سلامت دهان و دندانپزشکی اجتماعی، PhD مواد دندانی و فلوشیپ ۸۹۹ نفر و تعداد اساتید ۱۳۳ نفر می باشد.

آدرس: تهران، بزرگراه شهید چمران، اوین، بلوار دانشجو، دانشکده دندانپزشکی

منبع: سایت رسمی دانشگاه
دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی

پروژه های تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *